Məcburi köçkünlər üçün “Maliyyə savadlılığının artırılması” mövzusunda təlim keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi və Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzinin (ABTC) birgə təşkilatçılığı ilə məcburi köçkünlər üçün təlimlər keçiriləcək.
Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzi tərəfindən ödənişsiz keçirilən təlimlərin əsas məqsədi vətəndaşların maliyyə savadlılığı üzrə məlumatlılığının artırılmasıdır. Maliyyə savadlılılığının artırılması mövzusunda keçirilən təlim istehlak və ipoteka kreditləri, zaminlik, hökumətin fermerlərə dəstək mexanizmləri, hökumətin kiçik və orta biznesə dəstək mexanizmləri, sığorta sahələrini əhatə edəcək. Təlimlər 15 aprel - 5 may tarixlərində onlayn rejimdə keçiriləcək.
Qeyd edilən tədbirlərdə iştirak etməklə məcburi köçkünlər yuxarıda adıçəkilən mövzular üzrə dəyərli biliklər alacaq və mövzu üzrə onları maraqlandıran suallar mütəxəssislər tərəfindən cavablandırılacaqdır.
Təlimin adı Tarix Saat Davam etmə müddəti
İstehlak kreditləri
25 aprel 2022
04 may  2022
Saat  10:30 - 12:30
2 saat
İpoteka kreditləri
28 aprel 2022
05 may 2022
Saat 14:30 - 16:30
Saat 14:30 - 16:30
Zaminlik
26 aprel 2022
Saat 11:00 - 13:00
Hökumətin fermerlərə dəstək mexanizmləri 15 aprel 2022 Saat 10:00 - 13:00 3 saat
Hökumətin kiçik və orta biznesə dəstək mexanizmləri 22 aprel 2022 Saat 10:00 - 13:00 3 saat
Sığorta
27 aprel 2022
04 may 2022
Saat 15:00 - 17:00
Təlimlərdə iştirak etmək istəyən məcburi köçkünlər bu link vasitəsi ilə onları maraqlandıran sahə üzrə qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Training on “Increasing financial literacy” for the IDPs shall be held
State Committee of the Republic of Azerbaijan for Affairs of Refugees and IDPs and Azerbaijan Bank Training Centre (ABTC) shall jointly organize the trainings for the IDPs.
Main goal of free trainings held by Azerbaijan Bank Training Centre is to increase the awareness of the citizens on financial literacy. The training on financial literacy shall cover consumer and mortgage loans, guarantee, support mechanisms of the government for the farmers, support mechanisms of the government for small and medium-sized business and insurance. The trainings shall be held online within the period from April 15 to May 5.
By participating in mentioned events, the IDPs shall get valuable knowledge on above- mentioned topics and their questions shall be answered by the experts.
Name of the training Date Hours Duration
Consumer loans
April 25, 2022
May 04, 2022
10:30 - 12:30
2 hours
Mortgage loans
April 28, 2022
May 05, 2022
14:30 - 16:30
Saat 14:30 - 16:30
Guarantee
April 26, 2022
11:00 - 13:00
Support mechanisms of the government for the farmers April 15, 2022 10:00 - 13:00 3 hours
Support mechanisms of the government for small and medium-sized business April 22, 2022 10:00 - 13:00 3 hours
Insurance
April 27, 2022
15:00 - 17:00
The IDPs who want to take part in the trainings are able to be registered in the field, they are interested in, using this link