Dövlət Komitəsi məcburi köçkünün mənzilini təmir edib
Tərtər rayonunun Çaylı kəndində Laçın rayonundan məcburi köçkün Mahmudov Şəhriyar Mahmud oğlunun 5 nəfər ailə üzvü ilə birlikdə müvəqqəti məskunlaşdığı, ümumi yaşayış sahəsi 99.3 kvadrat metr olan fərdi evdə 15 sentyabr 2021-ci ildə  yanğın baş verib.
Dövlət Komitəsinin nümayəndələri hadisə yerində olub, 4 otaqlı fərdi evin içərisindəki  əşyalarla birlikdə yanaraq yarasız vəziyyətə düşdüyünü qeydə alıblar. 22 sentyabr 2021-ci ildə Dövlət Komitəsi tərəfindən evin təmirinə başlanılıb. Yanmış otaqların döşəməsi və tavanı, qap və pəncərələri yenilənib, divarlar oboyla üzlənib, dam örtüyünə rəngli metal təbəqələr vurulub, evin ətrafında səkilər betonlanıb. Ev tam təmir olunmuş vəziyyətdə ailəyə təhvil verilib.
Qeyd edək ki, Şəhriyar Mahmudovun qardaşı Bəxtiyar Mahmudov 21 fevral 2021-ci ildə Suqovuşanda mina partlaması nəticəsində həlak olub.

The State Committee repaired the apartment of the IDP
A fire broke out in a private house with a total living area of 99.3 square meters settled by Mahmudov Shahriyar Mahmud, an IDP  from Lachin district together with his 5 family members on September 15, 2021 in Chayli, Tartar.
The State Committee representatives visited the scene and noted that the 4-room private house burned down with its things inside and is in disrepair. The house started to be repaired by the State Committee on September 22, 2021. The floor and ceiling, doors and windows of the burnt house have been replaced, walls have been covered with wallpaper, the roof has been covered with colored metal sheets, and the sidewalks around the house were concreted. The house has been handed over to the family in a fully repaired condition.
We should note that Bakhtiyar Mahmudov who is the brother of Shahriyar Mahmudov died from the mine explosion in Sugovushan on February 21, 2021.