Dövlət Komitəsi “Məşğulluq marafonu”na qoşulub
Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinin və qazilərin işlə təminatı məqsədilə başladılan “Məşğulluq marafonu”na qoşulub.
“Qəhrəmanlarımızın məşğulluğuna birgə dəstək olaq!” devizi altında keçirilən marafon çərçivəsində Dövlət Komitəsi tərəfindən mövcud olan və ya yeni yaradılan vakansiyalar barədə məlumatlar müvafiq elektron platformaya daxil ediləcək. Həmin vakansiyalar şəhidlərimizin ailə üzvlərinin, qazilərimizin iş yerləri ilə təminatı üçün istifadə olunacaq.
Qeyd edək ki, hazırda Dövlət Komitəsində və onun tabeliyində olan strukturlarda 1395 məcburi köçkün, 43 şəhid ailəsi üzvü, 20 müharibə əlili və 114 müharibə veteranı daimi işlə təmin edilib.

The State Committee joined to “Employment Marathon”
The State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons joined to “Employment Marathon” launched for the purpose of employment of family members and veterans of the Patriotic War by the Ministry of Labour and Social Protection of Population.
Within the framework of the marathon held under the motto “Let’s support employment of our heroes together!” the State Committee will enter information on existing or newly created vacancies into the relevant electronic platform. Those vacancies will be used for employment of family members of our martyrs and our veterans.
Note that currently 1395 IDPs, 43 family members of martys, 20 war invalids and 114 war veterans are permanently employed in the State Committee and its subordinate authorities.