AVRO-2020-nin kuboku Prezident İlham Əliyevə təqdim olunub
Bu il iyunun 11-dən iyulun 11-dək keçiriləcək AVRO-2020-nin Kubok turu çərçivəsində Avropa çempionatının kuboku Bakıya gətirilib.
Mayın 7-dən 9-dək Bakıda nümayiş olunacaq Avropa çempionatının kuboku Prezident İlham Əliyevə təqdim edilib.
UEFA-nın ilk baş katibi olmuş, Avropa çempionatının keçirilməsi təklifini irəli sürmüş şəxsin şərəfinə “Anri Delone kuboku” da adlandırılan bu kubok turnirin final oyununda qalib gələn komandaya təqdim olunacaq. Kubok Bakıdan sonra Danimarkanın paytaxtı Kopenhagenə aparılacaq.
Xatırladaq ki, Avropa çempionatının 60 illik yubileyi münasibətilə AVRO-2020-nin oyunları müxtəlif ölkələrdə təşkil olunacaq. A qrupunun 3 oyunu və 1/4 final mərhələsinin 1 qarşılaşması Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək.

Official news 07 MAY, 2021
The European Championship trophy has been brought to Baku as part of the EURO 2020 Cup tour, which will be held from June 11 to July 11 this year.
The European Championship trophy, which will be shown in Baku from 7 to 9 May, was presented to President Ilham Aliyev.
Also named the Henri Delaunay Trophy in honor of the first General Secretary of UEFA who proposed the idea for a pan-European football tournament, the trophy will be awarded to the winning team in the final match of the European Championship. After Baku, the trophy will be taken to the Danish capital Copenhagen.
Euro 2020 will be spread in various countries across Europe as UEFA celebrates the 60th anniversary of their tournament. Baku Olympic Stadium will host three matches of Group A and a quarterfinal match.