Məcburi köçkün ailələrinin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə 42,5 milyon manat ayrılıb
Rəsmi xronika 25 Sentyabr, 2020
Məcburi köçkün ailələrinin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə 42,5 milyon manat ayrılıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 25-də bununla bağlı Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, məcburi köçkün ailələrinin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinə 42,5 milyon manat ayrılıb.

42,5 million manat was allocated to improve the housing and living conditions of internally displaced families
Official news 25 September, 2020
42,5 million manat was allocated to improve the housing and living conditions of internally displaced families.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev signed an Order regarding this on September 25.
According to the Order, 42,5 million manat was allocated to the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons from the reserve fund of the President of the Republic of Azerbaijan specified in 2020 state budget of the Republic of Azerbaijan to improve the housing and living conditions of internally displaced families.