Prezident İlham Əliyev “Vətən səsi” qəzetinin baş redaktorunu təltif edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 22 iyul 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə  kütləvi informasiya vasitələrinin inkişafında xidmətlərinə görə bir qrup şəxsə “Əməkdar Jurnalist” fəxri adı verilib.
Fəxri ada layiq görülənlərdən biri də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin mətbu orqanı olan “Vətən səsi” qəzetinin baş redaktoru Elşən Əli oğlu Əliyevdir.
E.Əliyev 40 ildən çoxdur ki, mətbuatdadır. Azərbaycan Dövlət Universitetinin (indiki Bakı Dövlət Universiteti) Jurnalistika fakültəsinin məzunudur. Əmək fəaliyyətinə Ağdam rayonunda başlayıb. Sonralar “Xalq qəzeti”, “Azərbaycan”, “Respublika”, “Panorama”, “Bizim əsr” qəzetlərində işləyib. 2003-2018-ci illərdə respublikada elektrik energetikası sahəsi üzrə yeganə ixtisaslaşmış dövri nəş olan “Azərbaycan işıqları” qəzetinin baş redaktoru olub. İki ildir ki, “Vətən səsi” qəzetinin baş redaktorudur.
Əməkdar Jurnalist Elşən Əliyevi fəxri ad alması münasibətilə təbrik edir, ona yaradıcılıq fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayırıq.

President Ilham Aliyev awarded the editor-in-chief of the newspaper “Veten sesi”
A group of people were awarded the honorary title of "Honored Journalist" for their services in the development of media by the Order dated on July 22, 2020 of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Aliyev Elshan Ali, editor-in-chief of the newspaper “Veten sesi”, the periodical of the State Committee for Refugees and Internally Displaced Persons, is one of the persons who were awarded the honorary title.
E.Aliyev has been working in media for more than 40 years. He graduated from the Journalism Faculty of Azerbaijan State University (current Baku State University). He started his professional career in Aghdam. Later he worked in newspapers such as “Khalg Gazeti”, “Azerbaijan”, “Respublika”, “Panorama”, “Bizim Esr”. In 2003-2018, he was the editor-in-chief of the newspaper “Azerbaijan Ishiglari”, the only periodical specialized in the field of electric power in the country. He has been the editor-in-chief of the newspaper “Veten Sesi” for two years.
We congratulate the Honored Journalist Elshan Aliyev on receiving the honorary title and wish him new success in his creative activity.